Vet gydytojų atsakymai į aktualius klausimus - Veterinarija Online
Mums talkina Vet klinikos HIPIKA gydytojos, maloniai sutikusios atsakyti į pateiktus klausimus, susijusius su augintinių priežiūra, mityba, sveikata ir kitomis svarbiomis temomis.
Žiniasklaidoje dažnai pasitaiko labai priešingų nuomonių įvairiais klausimais, ir kartais kyla abejonių, dėl rašiusių kompetencijos. Tad pasinaudokite galimybe gauti atsakymus į rūpimus klausimus tiesiai iš veterinarų. Klausimus galite pateikti užpildę kontaktinę formą, arba el paštu: info@gamtosvaikai.eu
Atsakymus rasite Skyrelyje VETERINARIJA ONLINE
Hipika Vet Gydytojos apie vaikus ir augintinius - kaip paskirstyti prioritetus
Apie šeimos pagausėjimą ir augintinius:
• Turint augintinį ir susilaukus vaikelio, kaip reiktų teisingai elgtis? Kartais augintiniai prededa rodyti 'nemeilę" ir net pulti vaikutį, jausdami konkurenciją, parazitų ir alergijų grėsmė, perdėtas susirūpinimas?
• Atvirkštinė situacija, jei vaikutis jau yra, bet norisi, kad jis auktų su katinėliu ar šuniuku. O gal vėžliuku? Kokios rekomendacijos?
Augintinio atsiradimas šeimoje privalo būti svarbus ir apgalvotas žingsnis. Šeimininkai turi pasidomėti apie norimo augintinio veislę, jo charakterio savybes, polinkius, poreikius, o netik kreipti dėmesį į gyvūno eksterjerą, suprasti busimą ilgalaikį įsipareigojimą ( turim omeny ir finansinį, kuris apimtų galimas nenumatytas augintinio išlaidas dėl ligos atvejų ir t.t.). Jeigu šeimininkai tinkamai apgalvos kokio augintinio nori ir investuos laiką bei finansus į naują šeimos narį – užsiims dresūra, profilaktiniais vizitais pas veterinarijos gydytojus, tinkama mityba bei augintinio užimtumu bei patenkins visus fiziologinius augintinio poreikius, tai rezultate turėtų turėti šeimos narį bei kompanioną, kuris nesukels papildomų problemų bei kels džiaugsmą.
Šeimoje atsiradus vaikui reikia neapleisti ir augintinio. Dažnu atveju yra padaroma klaida, kai šeimoje atsiradus vaikeliui, gyvūnas yra apleidžiamas, gyvūnui yra nustojamas rodyti dėmesys, suteikiamas tik būtinasis dėmesys, kuris patenkina tik fiziologinius augintinio poreikius (vedžiojimas, kad atliktų “gamtinius reikalus”, šėrimas). Normalu, kad dėl to gyvūnas patiria stresą bei ieško būdų išreikšti savo nepasitenkinimą, susigrąžinti savo šeimininkų dėmesį. Todėl yra privalu neapleisti augintinio net ir pagausėjus šeimai, nepakeisti savo elgsenos su gyvūnu. Atsiradusios gyvūno agresijos ar namų, daiktų niokojimas yra dažnai tik pačių šeimininkų kaltė.
Parazitų gresmė išlieka visada, tačiau taikant tinkama augintinio priežiūrą, ši grėsmė tampa labai maža. Dėl galimų alergijų reikia domėtis savo giminės ligų istorija, jeigu giminėje yra pasireiškusių alergijų gyvūnams, tai išlieka tikimybė, kad vaikas jas paveldės, todėl svarbu apgalvoti visas galimas situacijos bei jūsų poelgius ir esamų situacijų sprendimo būdus. Jokiais būdais negalima gyvūno įsigyti spontaniškai, nes tai sukels tik papildomus rūpesčius šeimininkams… bei grėsmių gyvūnui.
Atvirkštinė situacija :
Gyvūnas nėra daiktas ir nėra jūsų vaiko būsimas žaislas, tai gyvybė, kuri turi jausmus, jaučia skausmą ir turi poreikius, tai pilnavertis šeimos narys. Jeigu norite, kad vaikas augtų kartu su augintiniu, prieš įsigydami augintinį gerai pasidomėkite ar būsimos veislės atstovas yra linkęs sutarti su vaikais ir yra švelnesnio charakterio.
Jeigu nusprendėte rinktis gyvūną iš gyvūnų globos namų, tai taip pat yra puiki alternatyva, tačiau reikia atsiminti, kad nesvarbu, jog tai nėra veislinis gyvūnas, jo priežiūrai, gydymui, užimtumui bei dresūrai taip pat reikia skirti ne mažiau laiko ir pinigų.
Sekantis žingsnis būtų : nuolatinė vaiko edukacija apie tinkamas elgesį su gyvūnu, o greta to yra būtina užsiimti ir tinkama augintinio dresūra.